NOCLEGI W SUDETACH

PIĘKNA OKOLICA, CIEKAWE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka leżąca w zagłębieniu Sudetów Wschodnich i Sudetów Środkowych, to jeden z nielicznych terenów naszego kraju, gdzie na stosunkowo małej przestrzeni można spotkać prawdziwe perły turystyczne.

Spotkać tu można zarówno stare miasta, twierdze, zamki i zabytkowe budowle jak i  góry, rezerwaty przyrody i różnego rodzaju ciekawe formy przyrodnicze. Dowiedz się, jakie atrakcje turystyczne kryje Kotlina Kłodzka.

Błędne Skały

Błędne Skały w Górach Stołowych są jedną z największych atrakcji tego terenu przyciągającą sporą ilość turystów. Jest to niesamowity labirynt stworzony z bloków skalnych znajdujący się na wysokości 853 m n.p.m., który funkcjonuje w ramach rezerwatu przyrody.  Te unikalne ułożenie bloków skalnych tworzy naturalną trasę turystyczna liczącą kilkaset metrów charakteryzującą się wąskimi przejściami i ścianami korytarzy o wysokości dochodzącej do nawet 8 metrów.

Jaskinia Niedźwiedzia

Kolejnym miejscem wartym zwiedzenia jest Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Swoją nazwę zawdzięcza odnalezionym w jej wnętrzu szczątkom niedźwiedzi pochodzącym z epoki lodowcowej. Jest to najdłuższa, mierząca około 5 km jaskinia w Sudetach uznawana również za jedną z najpiękniejszych w naszym kraju. W środku znajdziemy specjalnie wytyczona i oświetloną trasę turystyczną z salą Pałacową i Korytarzem Stalaktytowym oraz najróżniejsze, imponujące formy skalne, takie jak stalaktyty, stalagmity oraz kaskady.

Stalaktyty w Jaskini Niedzwiedziej

Kaplica Czaszek

Niezwykle ciekawa a zarazem przerażającą atrakcją Kotliny Kłodzkiej jest Kaplica Czaszek. Jest to jedyny tego typu obiekt w kraju a jego pomysłodawcą był jeden z okolicznych proboszczy, którego przerażała ilość ofiar wojen śląskich i chorób zakaźnych panujących na tym terenie w XIII wieku. Zaproponował on stworzenie ogromnego grobowca, w którym składano ciała. Obecnie można tam zobaczyć ponad 3 tysiące ludzkich kości i czaszek a każdego roku, o północy z 14 na 15 sierpnia jest tam odprawiana msza za dusze spoczywających w niej ludzi.

Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra to największa górska forteca Europy położona u podnóży Gór Sowich i Gór Bardzkich. Jest to równocześnie jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków całego Dolnego Śląska, z którego można podziwiać imponującą panoramę rozciągających się Sudetów. Znajdziemy tu również liczne tunele, labirynty i pomieszczenia wypełnione zabytkowymi przedmiotami.

Park Miniatur Minieuroland

Park Miniatur Minieuroland mieszczący się w Kłodzku to atrakcja dla rodzin z dziećmi otwarta przez cały rok. Znajdują się tu makiety czterdziestu najsłynniejszych budowli z całego świata, które pomogą przybliżyć dzieciom najciekawsze budynki globu. miejsce to jest równocześnie arboretum z unikalnymi drzewami, trawami ozdobnymi oraz krzewami.